BLOG Pranie i Czyszczenie kanap,narożników,dywanów -

Przejdź do treści

Menu główne:

BLOG Pranie i Czyszczenie kanap,narożników,dywanów

Zacząłem ten blog pisać ze względów na pojawiające się pytania,problemów dotyczących prania tapicerki meblowej kanap,narożników,dywanów,wykładzin.Zastanawiałem się od czego zacząć i doszedłem do wniosku że najbardziej nurtującym problem dla państwa są mocne zabrudzenia- plamy,zacieki,odbarwienia oraz w dalszej części czasu schnięcia tapicerki lub dywanów.
Zacznę o plamach z którym nie jedna osoba ma kłopot.Pierwsza zasada nie próbujmy sami prać,używać różnego rodzaju pianek,płynów do usuwania plam,dlaczego ? wszystkie te środki w 80% wnikają w powierzchnie i niszczą strukturę włókna powodując nie odwracalne odbarwienie.Oczywiście można we wczesnej fazie użyć środka tylko nie w bardzo dużej ilość i nie czekać zbyt długo z usunięciem środka chemicznego z tapicerki lub wykładziny ,max 2-3 minuty.Wtedy mamy pewność że środek za bardzo nie odbarwi państwu powierzchni czyszczącej.
Co robimy my żeby dywan albo materiał nie zmienił koloru po środku chemicznym i przede wszystkim usunąć plamę lub zaciek i końcowy efekt będzie dość dobry czyli brak plamy,zacieku,odbarwienia.
Zasada druga,klient nie czeka z plamą długo np: idealnie było by do jednego dnia,wtedy mamy pewność 99% usunięcia.Jeśli jest to
zabrudzenie dłuższe od 2 dni lub nawet kilka miesięcy zaczynają się kłopoty z usunięciem.Czyli zaczynamy od chemii przeznaczonej do danego materiału i uprzedzamy klienta o efektach.Z reguły większość prac po użyciu naszych środków chemicznych daje zadowalający wygląd powierzchni.Nie ma plam i zacieków.Oczywiście bywają sytuacje że na niektórych materiałach nie schodzą zabrudzenia ,powodem jest syntetyczne włókno ,dodatkowo zabarwione kolorem do tapicerki ,wtedy musimy się liczyć z odbarwieniem. Próbujemy używać takich odplamiaczy żeby nie było widać różnicy po użytej chemii.Trzeba wspólnie podjąć decyzje z klientem o ryzyku  prania.
Zawsze jednak lepiej podjąć pranie niż nic nie zrobić, bo można uratować ładny i praktyczny mebel lub dywan.
Ostatnie zadanie jest dobre doschnięcie materiału po praniu,zapobiega to zaciekom.Tu stosujemy odessanie wilgoci profesjonalnym sprzętem do tego typu prac.Z jednego takiego odsysu wilgoci kanapy trzy osobowej można wyciągnąć nawet około 0,5 litra wody.
Czas schnięcia skraca się max od pół dnia do jednej doby.
Ciąg dalszy nastąpi. 31.05.2017

Pranie Narożników i Kanap Impregnacja czy to coś daje ?
Impregnacja tapicerki materiałowej polega na spryskaniu odpowiednim środkiem nie wchłaniający płynów powierzchni .Oczywiście materiał narożnika czy kanapy powinien być przed zastosowaniem środka wyprany ekstrakcyjnie.Środek po nałożeniu wysycha około 2 godzin,wtedy można użytkować mebel.Zasadnicze pytanie czy warto impregnować ? Jeśli w mieszkaniu jest dużo małych dzieci wtedy jak najbardziej, jest szansa na uniknięciu plam które można później usunąć samodzielnie.Warunek że zrobi się to szybko.Jednak po pewnym czasie trzeba po około roku powtórzyć pranie ekstrakcyjne karcherem po to żeby uniknąć zacieków które nawarstwiają się po pewnym czasie same od użytkowania i słabnącym działaniem impregnatu.
Ciąg dalszy nastąpi 11.06.2017
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego